Buď svá

Informace o zážitkovém kurzu pro dívky 15 - 21 pro rodiče

 

Chtěli byste, aby byla vaše dcera lépe schopná říct, co se v ní děje?

Uměla se postavit sama za sebe a sdílet, co potřebuje, aby byla spokojená?

Toužíte po harmoničtějším vzájemném vztahu, kde bude více pochopení?

 

Dopřejte své dceři zážitek, který bude tou nejlepší investicí do života.

Chci více informací

Dospívání je po prvních pár letech od narození nejdynamičtějším obdobím života. Vývoj probíhá tak rychle, že je někdy náročné se sama v sobě zorientovat a rozumět tomu, co se ve mně v období dospívání děje. Natož abyste tomu rozuměli vy, rodiče.

My takový prostor pro porozumění vytváříme. Vaše dcera si na kurzu vyzkouší nejrůznější aktivity, díky kterým více pozná sama sebe, své silné stránky. Pochopí, že nikomu nesedí vše, a vybere si, co je pro ni to pravé. Bude se umět opřít sama o sebe a nebude se bát být svá taková, jaká je.

A dokáže to i komunikovat navenek směrem k vám díky vašemu společnému zážitku během přechodového rituálu, kde k tomu cíleně vytváříme prostor. Společně posunete váš vztah na dospělejší úroveň.

Vše, co vaše dcera na kurzu objeví, ve finále může vést k posílení a provázání vašeho vzájemnému vztahu.

O čem kurz bude?

O porozumění vaší dcery sama sobě.

O tom, že zjistí, kdo je, co ji baví a že může být sama sebou..

O jejích silných stránkách a zdravém sebevědomí.

O otevření brány do ženského světa.

O schopnosti komunikovat svoje pocity a potřeby.

O nalezení spřízněných kamarádek, které jí zůstanou i po kurzu.

O větším pochopení a harmonii ve vašem vztahu.

Kdy a kde kurz bude?

Pro koho

dívky 15 – 21

Termín

3. – 10. srpna + 11. – 13. října 2024

Místo

Jižní Čechy

Co říkají rodiče o kurzu

Dcera je teď samostatnější, na mně méně závislá. Dokáže si více stát na svém. Celý kurz hodnotím velmi pozitivně a jsem ráda, že jsme vás objevili. Děláte to srdcem a holkám opravdu rozumíte! Za 10let pošleme určitě mladší dceru 🙂

Lucie Jasioková

Po letním kurzu jsem vnímal dceru jako víc samostatnější, že lépe ví co chce a dokáže se lépe rozhodovat, co je pro ní v životě podstatné a důležité, že je víc v kontaktu se svou vnitřní sílou. 

Vidím jako velmi obohacující, že holky měly tu možnost být jen v ženském kruhu a poznat svou jedinečnost.

Miroslav Drahozal

Co přinese kurz vaší dceři a vám?

8 + 1 věcí, které společně díky kurzu získáte

\

Otevřeme téma ženství a jak rozvíjet zdravý vztah sama k sobě.

\

Dívky přijmou vzájemné odlišností s tím, že každá jsme jedinečná.

 

\

Posílí pozitivní vztah ke svému tělu.

 

\

Budujeme respektující přístup komunikace, kdy každý názor má svoji váhu.

 

\

Podporujeme dívky v tom, aby se postupně naučily rozumět svým pocitům a komunikovaly je navenek.

 

\

Převezmou zodpovědnost do svých rukou, aby pochopily, že mohou ovlivňovat svět kolem sebe a učily se to postupně už teď.

 

\

Čeká je spousta různorodých zážitků, díky kterým překonají samy sebe a zjistí, co všechno dokážou zvládnout.

 

\

Budou kolem sebe mít podporující skupinu kamarádek, se kterými budou moct bez posuzování sdílet cokoliv.

\

Zapojíte se i vy, abyste byli součástí. Věděli jste, co se děje a mohli sami přispět, ovlivnit a podpořit vaši dceru na cestě dospíváním.

Kdy a kde

Letní část

ve skupině podobně naladěných dívek

3.-10. srpna 2024

Jižní Čechy

Podzimní část

s přechodovým rituálem pro vás jako celou rodinu

11.-13. října 2024

Jižní Čechy

Proč přechodový rituál?

Dívka ve věku dospívání prochází velkou změnou sama o sobě. Cílem kurzu je vytvořit prostor, aby touto změnou prošla zdravě, plně si uvědomovala, co blížící se dospělost přináší a cítila vaši podporu.

Rituál je forma, která vždy tvořila rámec pro přechod člověka z jedné životní fáze do fáze následující. Umožňuje nám uvědomit si důležitý mezník v životě každého člověka, prožít změnu, která se v každém z nás odehrává a vědomě vykročit do další fáze života. Dává našemu životu řád a ukotvení v tom, kde se zrovna nacházíme. Rituály často znamenaly změnu postavení v komunitě a společenských povinnostech jednotlivce.

Bez přechodového rituálu nemají dívky žádný určitý okamžik, ve kterém se stanou mladými dospělými ženami, a mohou tak oscilovat mezi dětstvím a dospělostí v nejistotě, co od nich vlastně jejich rodiče, společnost, právní systém, a hlavně ony samy očekávají.

Přechodový rituál připravuje na změnu nejen dívku, ale i její okolí. Tento moment je stejně důležitý jak pro dívku samotnou, tak pro rodiče. I pro vás se něco mění. Vaše dcera už nikdy nebude tou malou holčičkou, je třeba se připravit na příchod dospělé ženy. Přechodový rituál pro tuto událost vytváří bezpečný prostor, kterým vás provede zkušený průvodce či průvodkyně. Vaše účast na přechodovém rituálu vám pomůže společně si nastavit oblasti, ve kterých dceři více zodpovědnosti svěříte a kde si ji naopak jako zákonní zástupci potřebujete nebo chcete ještě ponechat.

Díky rituálu máte možnost prožít důležitý okamžik života vaší dcery a váš vlastní společně, sdílet své životní zkušenosti a podpořit tak svou dceru, aby do dospělého života vykročila tou správnou nohou. (Více o smyslu přechodového rituálu v našem článku zde.)

blank
Bude mě tam dcera chtít? Bude mě opravdu potřebovat?

Ano. Máme zkušenost, že významná změna v životě se může udát až v interakci s naším nejbližším okolím. Vaše účast jí pomůže vykročit na cestu. Potřebuje cítit uznání i oporu. Vědět, že může “vyrazit do světa” a zároveň se kdykoliv vrátit.

  Nikdy jsem se ničeho podobného nezúčastnil/a. Co mám čekat?

  Vše vám dopředu vysvětlíme a představíme vám celý průběh samotného rituálu. Budeme mít dost času na přípravu, kde se budete moct na cokoliv zeptat a sdílet zkušenosti s ostatními rodiči. Ctíme princip dobrovolnosti, vše od nás je formou nabídky a do ničeho vás nebudeme nutit.

  Jak bude víkend probíhat?

  Potkáme se v pátek odpoledne a strávíme spolu čas až do sobotního večera. Část programu bude samostatně pro rodiče a pro dívky, společná bude příprava a samotný rituál. Detailnější informace pošleme včas, abyste si mohli vše naplánovat.

  Co když může přijet jen jeden z rodičů?

  Rituál může proběhnout i v této variantě. Budeme to s vámi řešit individuálně.

  Kurz pro vás připravujeme my

  Šárka Doležalová Křepelková

  Šárka Doležalová Křepelková

  Jsem lektorka, průvodkyně a ekopsycholožka. Vedu kurzy pro děti, dospívající i dospělé, ženské kruhy a rituály.

   

  Helena Macků

  Helena Macků

  Jsem lektorka, konstelářka a instruktorka Prázdninové školy Lipnice. Oblasti vzdělávání a osobního rozvoje se věnuji od roku 2011.

  Anežka Dvořáková

  Anežka Dvořáková

  Jsem lektorka zážitkové pedagogiky, instruktorka Prázdninové školy Lipnice a 15 let pracuji s mládeží v oblasti neformálního vzdělávání.

  Petra Černá

  Petra Černá

  Jsem lektorka zážitkové pedagogiky, facilitátorka a trenérka tchaj-ťi. Z korporátních financí do nezisku jsem přešla v roce 2019.

  Julie Čulíková

  Julie Čulíková

  Jsem studentkou ekonomie a podnikání a také baristkou v malé pražské kavárně. Kurz Buď svá jsem prožila jako účastnice a okouzlil mě tak, že je mi ctí spolutvořit takovýto prostor pro další dívky a ženy.

  Míša Častulíková

  Míša Častulíková

  Jsem tělem i duší “krizová interventka”. Pracuju s lidmi, kteří prožívají krize a pomáhám jim hledat jak s “ní” být a kudy jít dál “do života” v Brněnské organizaci SPONDEA.

  Reference

  Holky, které byly na kurzu

  Na kurz jsem se rozhodla jet, protože jsem především chtěla zjistit co všechno to může znamenat být ženou, chtěla jsem najít sama sebe.

  Díky kurzu si odnáším nejen to vědomí, že to já ve svém životě rozhoduju o tom co chci a mám tak zodpovědnost za své štěstí, ale i spoustu cenných uvědomění díky skvělým programům. Našla jsem cestu sama k sobě. Kurz doporučuji všem kamarádkám co znám!!!

  Julie

  Nikoho jsem tam neznala a hrozně jsem se bála. Ale říkám vám… Bylo to snad nejlepší rozhodnutí za poslední 4 roky. Celou dobu jsem byla obklopena naprosto úžasnými lidmi a nenašel se nikdo, kdo by mi vadil. Celý kurz byl nádherně propracovaný a o tom, jestli se daného denního programu zúčastníš nebo ne, bylo jen na tobě. Pokud si chceš začít více věřit a celkově se lépe poznat, je tento kurz právě pro tebe. Chci ještě dodat, že po celém kurzu jsem konečně začala být svá a začala si pořádně užívat života.

  Zuzka

  Nadchly mě adrenalinové a dobrodružné aktivity a také společnost žen! Má představa se, ale nevyrovnala tomu, co jsem na kurzu doopravdy zažila. Bylo to neopakovatelné! Za nic bych teď neměnila.

  Odnesla jsem si nepobratelné množství zážitků a drahocenných zkušeností, které mi zase jiným způsobem otevřely oči. A stále zažívám, jelikož se s ženami z kurzu stále vídáme! A to je asi největším darem, najít společnost lidí, která je plná pochopení, upřímnosti, objetí a lásky…

  Berenika

  Překonala jsem své limity, poznala úžasné holky a zažila spoustu nových zážitků. Objevila jsem sílu ženství a uvědomila si, že bez toho, abych se měla ráda, nemůžu být šťastná.

  Díky kurzu jsem vystoupila ze své komfortní zóny a objevila novou cestu životem.

  Verča

  Rodiče 

  Kurz buď svá bol prelomovým bodom v živote mojej dcéry a mna. Hneď po kurzu som cítila, že mi prichádza domov žena. Žena s názorom, ktorý sa nebojí zdediť, so zdravým sebavedomím a dávkou zodpovednosti, ktorá k veku už patrí. Cítila som vzniknutú úctu a rešpekt, partnerstvo a zároveň vyhranenie pozícii matka dcera. 

  Prestala som mať potrebu dcéru usmerňovať, lebo začala stať pevne na vlastných nohách názorovo i emotívne. 

  Alena Satekova

  Po letním kurzu jsem vnímal dceru jako víc samostatnější, že lépe ví co chce a dokáže se lépe rozhodovat, co je pro ní v životě podstatné a důležité, že je víc v kontaktu se svou vnitřní sílou. 

  Velmi oceňuju nápad rozdělit kurz na dvě části. Při rituálu jsem vnímal a naplno si uvědomil přechod dospívající dívky v ženu. Rituál měl pro mě velkou hloubku, zanechal ve mě hluboký dojem a celkově to byl příjemně strávený čas s dcerou i ostatními.

  Vidím velký přínos a smysl v tom, co pro ostatní děláte a je úžasné, jakým způsobem to vedete. S vděčností a úctou, Mirek

  Miroslav Drahozal

  Celá akce Buď svá byla pro mě velkým zamyšlením nad vztahem s mými dcerami. Děkuji za inspiraci a příležitost vidět věci z jiného úhlu.

  Michal Čulík

  Děkujeme všem tvůrcům a tvůrkyním za krásný zážitek. Dcera se z letního pobytu Buď svá vrátila nadšená, dojatá, plná zážitků a myšlenek. I za tak „krátký“ čas byl vidět její mentální posun, stala se dospělejší, samostatnější, zralejší. Ale jako máma jsem hlavně ráda za to, že si to užila a našla nové kamarádky. Víkendové pokračování – završení s rodiči bylo nesmírně milé a dojemné. V běžném životě je tak málo časoprostoru být takto spolu. Jsem za to moc vděčná.

  Míša Kokešová

  Cena kurzu je


  16 900 Kč

  8 + 3 dny kurzu

  – – – – –

  early bird cena do 26. června 2024

  14 900 Kč

  Program

  6 100 Kč

  8+3 dny kurzu s vyšperkovaným programem a zkušenými lektorkami.

  Pojištění a zajištění bezpečnosti v průběhu celého kurzu.

  Materiálové a programové vybavení a spoustu programových překvapení.

  Ubytování a strava

  8 800 Kč

  Ubytování a strava za 8 dní hlavní části kurzu a 3 dny navazujícího víkendu.

  Cena zahrnuje plnou penzi po dobu kurzu i víkendu vč. pitného režimu, možnosti vegetariánské stravy a speciálních diet.

  blank
  Je pro vás cena moc vysoká?

   

  Nechceme, aby cena kurzu byla překážkou, kvůli které na kurz vaše dcera nepojede.

  Kurz můžete uhradit ve 2 – 4 splátkách.

  Jsme schopny nabídnout i dotovanou cenu díky našim donorům, minimálně však 10 900,- Kč.

  Napište nám a domluvíme se.

   Jak je to s dopravou?

   Dopravu tam a zpět si hradíte sami.

   Storno podmínky

   Někdy se ozve nepřízeň osudu a vaše účast není možná. V případě odhlášení z kurzu již po zaplacení účastnického poplatku (kdy s vámi již napevno počítáme) jsou stanoveny následující výše storno poplatků:

   • více než 60 dnů až do 60. dne včetně před započetím kurzu: 20% z ceny kurzu
   • méně než 60 dnů až do 30. dne včetně před začátkem kurzu: 30% z ceny kurzu
   • méně než 30 dní až do 14. dne včetně před začátkem kurzu: 50% z ceny kurzu
   • méně než 14 dní před kurzem: 100% z ceny kurzu.

   Platí, že za cenu kurzu se považuje vámi zaplacená cena kurzu (tedy například určená dle data přihlášení). Pro stanovení výše stornopoplatku je rozhodující datum doručení oznámení o neúčasti. Neúčast ze zdravotních důvodů není nijak speciálně zohledněna. Je považována za standardní neúčast dle podmínek výše.

   Chybí vám nějaké informace?

   Chybí vám ještě nějaká informace? Neváhejte nám napsat a vše můžeme probrat osobně po telefonu nebo e-mailem. Kontaktní e-mailová adresa je info@budsva.cz

   Fotky z kurzu Buď svá

   Jak se přihlásit?

   1. Vaše dcera vyplní přihlášku. Ideálně nechte dceru přihlásit samotnou, nepřihlašujte ji za zády, udělejte to po vzájemné dohodě.
   2. Nejpozději do týdne se jí ozveme zpátky. Pošleme jí podrobnější dotazník, ve kterém se ptáme na motivaci jet na kurz Buď svá.
   3. Dotazník v týmu pročteme a potvrdíme účast. Míváme více zájemkyň než míst na kurzu, proto se dlouho nerozmýšlejte.
   4.  Spolu s informací o přijetí pošleme i platební údaje. Po zaplacení zálohy už s dcerou stoprocentně počítáme.