Otázky a odpovědi pro rodiče

Nejčastější otázky, se kterými se na nás obracíte. 

 

A pokud zde nenajdete odpověď na vaší otázku, napište nám. 

Nebude moje dcera po kurzu moc odvážná?

Upřímně, nevíme : ) Bude to změna. Dívka ve věku dospívání prochází velkou změnou sama o sobě. Cílem kurzu je vytvořit prostor, aby touto změnou prošla zdravě, plně si uvědomovala, co blížící se dospělost přináší a cítila vaši podporu.

Aby mohla být spokojená v dnešním světě dospělých, potřebuje se umět prosadit, cítit, že se může rozhodovat sama za sebe a nést také za svůj život zodpovědnost. Zároveň ale ještě dospělá není a právě vaše účast na přechodovém rituálu vám pomůže společně si nastavit oblasti, ve kterých dceři více zodpovědnosti svěříte a kde si ji naopak jako zákonní zástupci potřebujete nebo chcete ještě ponechat.

Otázky k přechodovém rituálu
na kurzu Buď odvážná, buď svá

 

Bude mě tam dcera chtít / opravdu potřebovat?

Ano. Máme zkušenost, že významná změna v životě se může udát až v interakci s naším nejbližším okolím. Vaše účast jí pomůže vykročit na cestu. Potřebuje cítit uznání i oporu. Vědět, že může “vyrazit do světa” a zároveň se kdykoliv vrátit.

Sám/sama jsem se nikdy ničeho podobného nezúčastnila. Co mám čekat?

Vše vám dopředu vysvětlíme a představíme vám celý průběh samotného rituálu. Budeme mít dost času na přípravu, kde se budete moct na cokoliv zeptat a sdílet zkušenosti s ostatními rodiči. Ctíme princip dobrovolnosti, vše od nás je formou nabídky a do ničeho vás nebudeme nutit.

Jak bude víkend probíhat?

Potkáme se v pátek odpoledne a strávíme spolu čas až do sobotního večera. Část programu bude samostatně pro rodiče a pro dívky, společná bude příprava a samotný rituál. Detailnější informace pošleme včas, abyste si mohli vše naplánovat.

Co když může přijet jen jeden z rodičů?

Rituál může proběhnout i v této variantě. Budeme to s vámi řešit individuálně.

 

Máte další otázky? Napište nám.